10 MÄNGU IDEED LEGO KLOTSIDEGA

10 MÄNGU IDEED LEGO KLOTSIDEGA

Lemmik asi LEGO® klotsidega mängimise osas see, et need on sobivad mängimiseks ja ikka on lõbus igas vanuses mängusõpradele.

LEGO klotsidega on võimalik mängida nii palju erinevaid mänge, tuleb vaid olla loov ja leidlik. Võite LEGO klotse kaasata ükskõik mille õppimisse ja õpetamisse! Vaja on kasutada oma kujutlusvõimet ja loomingulisi oskusi! Tehke valik klotside ja muude detailide värvikast valikust (näiteks silmad, rattad ja uksed), et luua sõidukeid, maju, sildasi vm ehitisi; loomi, sõidukeid või mis iganes lahedat. Ehitada LEGO klotsidest klaver, mängurong, dinosaurus … piiriks on vaid fantaasia.

Mõnikord võib juhtuda, et isegi lastel saavad mängu ideed korraks otsa. Selleks, et planeeritud peremänguõhtu koos lastega saaks hoogu juurde, anname teile inspiratsiooni sädemeks mõned mängu ideed.

Mängu idee 1: Auto ehitaja väljakutse

Selle mängu eesmärk on konstrueerida auto 2-liikmelistes rühmades. Kumbki mängija saab kasutada ainult ühte kätt. Mängijad peavad välja mõtlema, kuidas koos töötada. Enne mängu alustamist pange valmis hunnik rohkete autotootmise klotsidega – esiklaasid, rattad, roolid jne.

See mäng töötab hästi ka siis, kui mängijad on erineva vanusega. Kui teil on korraga võistlemas mitu võistkonda, määrake tähtaeg – no näiteks 5 minutit. Võitja välja selgitamine võib aga raskeks osutada… kuid mis sellest, peaasi, et kõigil on hea olla.

Kui teil ei ole LEGO komplekte, milles auto osasi palju oleks, aga kodus on kasvamas väike autode fänn, siis see mega autoosade komplekt on kindlasti fantastiline lisa teie LEGO kollektsioonile

Mängu idee 2: Tehke oma lauamäng

Kasutage oma laste kujutlusvõimet selle idee arendamise teemal. Julgustage neid tahvlit kujundama ja ise reegleid välja töötama. Niikaua kui teie teete õhtusööki, ehitavad teie lapsed mängu valmis. Siis selgitavad lapsed õhtusöögi ajal teile kõiki mängureeglid ning saategi üheskoos mõned ringid uut lauamängu mängida.

Lapsed omandavad enesekindluse, kui tunnevad, et nende vanemad huvituvad nende loomingust. Kõik võidavad niisugustest tegevustest, super ju!

Mängu idee 3: Veereta, ehita ja loo

Mõnikord jäävad lapsed jänni ega suuda välja mõelda, mida ehitada ja just siis tuleb see mängu idee hoopis teisest mängust. Võtke appi täring. Leppige kokku, millised klotsid on üks täringutäpp, millised kaks täringutäppi jne. Veeretamisel saadud täringutäpp määrab, millise tüki järgmisena üles korjata ning lapse kujutlusvõime saab kõvasti tööd, mida ehitada juhuse tahtel saadud LEGO klotsidest.

Mängu idee 4: Üllatustorn

Lapsevanemad, kõigepealt midagi teile – ehitage torn, mis varjab auhinda. Näiteks peitke torni põhja üllatusmuna. Laduge tornile üsna põhjalikult klotse kuni torn saavutab soovitud laiuse ja kõrguse. Ja mäng võib alata. Igal mängijal on aega 10 sekundit, et eemaldada võimalikult palju klotse. Seejärel saab õiguse järgmine mängija 10 sekundi jooksul LEGO klotse eemaldada. Ja niikaua kuni saadakse kätte auhind ! Mida uhkem torn enne valmis teha, seda kauem jätkub põnevust jõuda auhinnani.

Mängu idee 5: Kõrgeima torni väljakutse

See mäng on lihtne: andke lastele üks minut, et nad saaksid ehitada kõrgeima torni. Võitja on teadagi kes.

Või siis tehke hoopis torn, kus on ainult üks reegel. Iga lisatud tükk peab olema suurem kui viimati lisatud. Võitja on mängija, kes kasutab oma tornis kõige rohkem klotse.

KEt torni jaoks ikka klotse jaguks, on as teadsite et LOGOl on olemas ka komplektid lihtsalt põhikotsidega?

Mängu idee 6: Silma kinni ehitamine

Ehitage torn – aga silma kinni! Kõlab lihtsalt, eks? See on lõbus väljakutse, mis nõuab strateegiat!

Vanemate laste jaoks suurendage raskusastet, paludes neil silmad kinni ehitada konkreetne ese, näiteks rakett või auto või loom.

Aga võib ka ideed edasi arendada – ehitage LEGO torn hoides klotse huulte vahel ning niimoodi klotse paika vajutades. NB! Väikestele lastele ja väikesed detailid ei sobi selleks mänguks, võib kogemata kurku tõmmata või katki hammustada.

Mängu idee 7: Räägi lugu

Andke ühele mängijale ette objekt, mille ta peab LEGO® klotsidest ehitama. Ülejäänud mängijad peavad ära arvama, mis see on! Ideed: robot, puu, buss, lennuk, laud ja toolid jne. Seejärel paluge lastel välja mõelda selle esemega seoses üks lugu ning laske see endile jutustada.

Mängu idee 8: Lusika võistlus

Mängijad kasutavad LEGO® klotside ühest kausist teise viimiseks lusikat! Võidab mõistagi see, kes saab kiiremini klotsid oma kausist teise kaussi viidud. Võib kehtestada reegli, et klotse tohib korraga olla lusikal vaid üks, aga võib ka mitu (kui muidugi mahub).

Mängu idee 9: Pulkade väljakutse

Meisterdage oma söögipulgad, seejärel kasutage neid LEGO klotside ümberpaigutamiseks (uskuge, see on keerulisem, kui tundub).

Mängu idee 10: võistlus alusplaadi katmiseks

See mäng on just selline, nagu see kõlab! Te vajate kahte alusplaati ja hunnikut klotse. Mängijad võistlevad omavahel, et katta alusplaat tellistega. Kes kiiremini selle valmis saab on võitja. Tunnustada võib ka selle eest, kes ägedama mustri suudab kokku panna.

Kui nüüd tundub, et kodused LEGO klotside varud vajaks täiendamist, siis leidke omale sobivaimad meie e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!