MIKS ON LEGOD NII POPULAARSED?

MIKS ON LEGOD NII POPULAARSED?

Legod on mänguasjad, mida ma usun enamik meist mäletavad juba varasest lapsepõlvest peale. Siiamaani on legod ühel olulisel kohal lapse arengus. Samas, kas oled kunagi mõelnud, kuidas said legod alguse? Kes need välja mõtles? Milles peitub nende niivõrd suur populaarsus?

Proovime seda tänases postituses veidi avada.

Veidi legode ajaloost

Legosid hakkas tootma Taani firma The Lego Group aastal 1949. Nende 80 aasta jooksul on nn legotööstus kiirelt edasi arenenud ja kasvanud. Tänaseks ei moodusta legod mitte ainult plastik klotsid, mida annab üksteise külge kinnitada, vaid siia juurde kuuluvad ka mitmed muud mänguasjad ning ehituselemendid. Tänaseks koosneb legotööstus mitte ainult mänguasjadest, mida me tunneme lego nimetuse all, vaid nendest on tehtud ka filme ja rajatud legoteemalisi lõbustusparke.

Huvitav on teada, et aasta 2015 juulikuuks oli maailmas toodetud üle 600 biljoni lego osakese. Tänaseks on see arv veelgi suurem ning see tõestab, et legode populaarsus ei ole ajas mitte kahanenud, vaid pidevalt kasvanud. Legodega mängisid tõenäoliselt juba meie vanemad, mängisime lapsena meie ning mängivad ka meie lapsed ning tulevikus ka nende järeltulijad.

Algupäraste legode tootjaks peetakse tisleri Ole Kirk Christianseni, kes alustas esmalt puust mänguasjade valmistamist aastal 1932. Paar aastat hiljem nimetas ta oma ettevõtte Lego’ks, mis tuleneb taanikeelsest väljendist „hästi mängima“. 1947. aastal alustas Lego ettevõte plastikust mänguasjade tootmist ning 1949. aastal ühes teiste uute mänguasjadega alustati tänapäevaste legoklotside eelkäia tootmisega.

Sealt edasi kasvas legode populaarsus järk järgult ning vastavalt sellele arenes ka klotside tootmine kuni lõpuks toodeti ülemaailmselt Lego nime all legoklotse sellisena, nagu meie neid alati oleme teadnud.

Miks on legod ühed populaarsemad mänguasjad?

Öeldakse, et lihtsuses peitub võlu. Legode puhul kehtib see ütlus täielikult. Legod on sobivad mänguasjad igas vanuses lastele, sest neid on saadaval väga erinevates suurustes. Legod on erksavärvilised lõbusad mänguasjad. Neid on ühest küljest lihtne kokku panna, lahti võtta ja jälle uuesti peale ehitamist alustada. Samas on võimalik nendest ehitada ka väga suuri ja keerulisi objekte. Seega on legod sobivad mänguasjad igas vanuses inimestele, nii lastele kui täiskasvanutele.

Tänapäeva maailm muutub aina tolerantsemaks ja lapsevanemad pööravad väga tähelepanu sellele, et ei piiraks oma lapsi liialt erinevatesse nn „kastidesse“ liigitamisega. Paljud lapsevanemad tänapäeval on läinud isegi nii kaugele, et ei soovi oma lapsi kasvatada teadmises mis on nn „tüdrukute mänguasjad“ versus „poiste mänguasjad“, vaid proovivad lapsi kasvata niinimetatund unisex põhimõttel, et laps saab ise valida, kas soovib mängida barbidega või autodega, hoolimata oma soost. Legod on suurepärane näide täielikust unisex mängust, mis ei diskrimineeri kumbagi sugu. Legod on niivõrd universaalsed, et palju huvitavat leiab nende seast nii poiss kui ka tüdruk.

Veelgi enam lego on oma universaalsuses läinud ka nii kaugele, et seda annab suurepäraselt mängida nii üksi iseseivalt pusides, kui ka koos sõprade või vanematega. Ka suuremas grupis saab legodega ühiselt kõik mängud ära mängitud. Seega puuduvad ka igasugused piirangud mängijate arvu suhtes. Vast kõige olulisem on, et legod on ka üpris keskkonnasäästlikud mänguasjad. Nad on väga hästi vastupidavad, neid saab lugematu arv kordi kokku panna ja taas lahti võtta ning seeläbi kasutada korduvalt.

Kindlasti on legod ka harivad mänguasjad. Eriti just ehitusvaldkonnas, arendades lapse loogilist mõtlemist ja peenmotoorikat. Tänapäevasel nutiajastul on pigem lapsevanemate suureks probleemiks kujunemas see, et laps tahab päevas liiga palju aega veeta nutiseadmes mänge mängides ning seeläbi ei pruugi nii palju areneda ja õppida kui ta peaks. Me arvame, et just legod on just sellised mänguasjad, millega annab ennetada liiga varast nutisõltuvust, sest legode kokkupanemine ja seeläbi aina keerulisemate objektide moodustamine on parajalt (heas mõttes) sõltuvust tekitav ja kindlasti palju harivam, kui näiteks tulistamismängude mängimine arvutis.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!